U Suchý Dásně - logo

12 let piva a rocku U suchý dásně

Zvenku zaujme název nad vchodem hospody, vevnitř už pohlcuje nespoutaná atmosféra dunící hudby. Takhle to v hospodě U Suchý dásně žije už přesně dvanáct let, takže je co slavit. Každý den s pivem z Čech a z Belgie, tvrdou hudbou i s těmi nejtvrdšími panáky. Posezení může doplnit pohyb u stolních fotbálků, včetně pravidelných nedělních turnajů o ceny.

Nemá ale cenu chodit sem před polednem. Hospoda v centru Prahy nedaleko Palackého náměstí otvírá ve dvanáct, abyste pak mohli skončit se zábavou až nad ránem.

Proč se sem lidi baví vracet?

Tomáš, 21 let: "O víkendech se tady večírky pěkně rozjíždějí. A taky dojíždějí, vlastně. (smích) S partou tady potkáváme dobrý holky."

Martina, 19 let: "Začaly sem chodit kamarádky, žije to tady a vždycky se najde někdo, kdo dá fotbálek."

Richard, 28 let: "V pohodě prostředí, dobrý pivo, hudba mi tvrdším výběrem sedí."

To i v kostce vystihuje typ hospody, kterou nenajdete na každém rohu. Vlastně jen na tom jednom - na rohu Trojické ulice s ulicí Pod Slovany.

To je síla - panáky nad 70%

Stačí vyjít několik schůdků a člověk se ocitá vedle výčepu. Na výběr tady má z pěti druhů piva, včetně točeného belgického Hoegardeenu. A to za jednu z nejnižších cen v Praze, půllitr za 29 korun. Zajímavostí je smíchovská desítka nečepovaná ze sudů, ale z obřího tanku z podzemí - pro pivo je podle odborníků prostě lepší, když cestou z pivovaru do půllitrů nepřijde do styku se vzduchem v nabídce je též oblíbený granát nebo řízná 12 starouš.

Suchá dáseň se také může pochlubit širokým výběrem těch nejsilnějších panáků v Praze. Na chuťové buňky útočí vodka Rasputin (70%), Absinth (70%) nebo super cloumák Alpský rum (80%). V přehlídce tequil, skotských a domácího tvrdého nelze nezmínit ani opravdu nebývale velký výběr pálenek.

Nejen modří už přitom vědí - žaludek je dobré na takovou jízdu trochu připravit. Mimo klasických pivních chuťovek jako je utopenec, hermelín je v nabídce ještě půl hodiny před zavíračkou i štýrská klobása XXL nebo proslulá vepřová pečeně se studeným kysaným zelíčkem či vepřová žebra. A hned je po hladu.

Do Dásně se vejde 150 lidí, ale dobře se tady pořádají i menší soukromé párty, protože hospoda je členěná do čtyř částí. Na fortelných dřevěných stolech a židlích je přitom vidět, že už mají leccos za sebou. Ale to jen dokresluje atmosféru místa, kde host musí předem hlásit objednávku posledního piva, aby mu po dopití nepřistálo před nosem další.

Obří plátno, kvůli klipům i sportu

Nedávno Suché dásni přibyla výrazná novinka. Nikomu z mužského osazenstva přitom nevadí, že je plochá. Je to obří plátno, které totálně přebilo i dříve oblíbené přímé přenosy napínavých sportovních utkání na velké televizní obrazovce. Zvukově jsou lahůdkou vysoké reprobedny po stranách, využití však najde nadupaná souprava i bez šampionátů. Jo jo, klipy! I o štědrém večeru na stěně řádil promítaný Marylin Manson a mnozí další. Je tu hlučno? Je, hudba se ale neztlumuje.

Hosté se přitom nemusí spoléhat jen na místní nabídku. Pokud si přinesete svoji hudbu a bude v duchu Suché dásně, není problém. Obdobné to je i s DVD. Ale pozor, žádnou Britney Spears.

Zatímco tak přední části dominuje velkoplošná projekce, vzadu náladu dotvářejí tři stolní fotbálky Rosengart. Každou neděli od 19 hodin začínají turnaje, do kterých se může přihlásit kdokoliv. Týmy bojují o ceny a celkového umístění v konečném pořadí se hráči dočkají na konci školního roku. Takové místní vysvědčení před létem se super cenou. Novinkou je zavedení klimatizace a nové vzduchotechnice do všech místností tudíž je konec zahulené hospodě a palčivému vedru.

Komu se líbí atmosféra Suché dásně a její styl, může si u výčepu koupit i triko s logem - otevřenou zubatou hubou. Jedno je přitom jisté, oproti názvu hospody tady dáseň nikomu suchá nezůstane.

Staropramen - logo

U Suchý Dásně
Trojická 11, Praha 2
T: 224919710

Po-Pá 14-03
So 16-03
Ne 16-02

copyright ©2006 U Suchý Dásně
//